سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (201)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

کوی به کوی به دنبال بهترین دینیكى از اصحاب امام موسى كاظم علیه السلام - به نام یعقوب بن جعفر – می گوید:
روزى در محضر مبارك آن حضرت بودم ، كه مردى نصرانى وارد شد و اظهار داشت : من از دیارى دور دست ، با تحمّل سختى ها و مشقّت آمده ام .
وسپس افزود: نزدیك سى سال است ، كه از خداوند خواسته ام تا مرا به بهترین و كاملترین ادیان راهنمائى نموده ؛ و نیز به برترین بندگان هدایتم فرماید.
تا آن كه شبى در خواب شخصى را دیدم ، كه بیان اوصاف و فضایل مردى را در حوالى شهر دمشق مى كرد؛ پس چون از خواب بیدار شدم رهسپار دمشق گشتم ؛ و چون آن مرد را یافتم ، پس از صحبتهاى مفصّل ، گفت : گمشده تو در یثرب - شهر مدینه - است ؛ و چون وارد یثرب شوى از شخصیّتى به عنوان موسى بن جعفر علیهما السلام سئوال كن كه منزلش كجاست ؟
و چون او را یافتى به مقصود خویش خواهى رسید.
و اكنون به محضر شما آمده ام .
راوى گوید: مرد نصرانى در حالى جریان را تعریف مى كرد، كه ایستاده و بر عصاى خود تكیه زده بود؛ و در پایان اظهار داشت : اگر اجازه بفرمائى دست به سینه بنشینم .
امام علیه السلام اظهار داشت : اجازه نشستن دارى ولى بدون دست به سینه ، بلكه آزاد و راحت باش .
پس نشست و گفت : آن مردى كه شما را به من معرّفى نمود سلام رساند، آیا جواب سلام او را نمى دهى ؟
امام كاظم علیه السلام فرمود: خداوند او را هدایت فرماید؛ تا زمانى كه به دین اسلام نگرویده باشد جواب سلام ندارد.
نصرانى سئوال كرد: «حم و الكتاب المبین إنّا أنزلناه فى لیلة مباركة إنّا كنّا منذرین فیها یفرق كلّ أمر حكیم»، تفسیرش چیست ؟
حضرت فرمود: امّا «حم» مقصود محمّد صلى الله علیه و آله مى باشد، در كتابى كه بر هود علیه السلام نازل شده ، موجود است ؛ و امّا «الكتاب المبین» امیر المۆمنین علىّ علیه السلام مى باشد؛ و امّا «لیلة مباركة» حضرت فاطمه سلام اللّه علیها است ؛ و امّا «فیها یفرق كلّ أمر حكیم» یعنى خیر كثیر از فاطمه سلام اللّه علیها خارج مى شود، كه همه آنها حكیم خواهند بود.
امام علیه السلام فرمود: نام مادر حضرت مریم سلام اللّه علیها «مرثا» بود، كه در زبان عرب به معناى «وهیبة» است ؛ و در روز جمعه هنگام زوال ظهر آبستن شد، كه خداوند این روز را گرامى داشت ؛ و نیز پیغمبر اسلام صلى الله علیه و آله آن را به عنوان عید بزرگ مسلین معرّفى نمود

سپس امام كاظم صلوات اللّه علیه نصرانى را مخاطب قرار داد و فرمود: اسم مادر حضرت مریم سلام اللّه علیها چیست ؟ و در چه روزى روح حضرت عیسى علیه السلام دراو دمیده شد؟ و در چه روزى ، و چه زمانى به دنیا آمد؟
نصرانى گفت : نمى دانم .
امام علیه السلام فرمود: نام مادر حضرت مریم سلام اللّه علیها «مرثا» بود، كه در زبان عرب به معناى «وهیبة» است ؛ و در روز جمعه هنگام زوال ظهر آبستن شد، كه خداوند این روز را گرامى داشت ؛ و نیز پیغمبر اسلام صلى الله علیه و آله آن را به عنوان عید بزرگ مسلین معرّفى نمود.
و حضرت عیسى علیه السلام قبل از ظهر، روز سه شنبه ، در كنار رود فرات به دنیا آمد.
سپس نصرانى پس از مطالبى ، به حضرت عرضه داشت : اسم مادر من به زبان سریانى و عربى چه بوده است ؟
حضرت فرمود: نام مادرت عنقالیّة ؛ ونام جدّه ات عُنقورة ؛ ونام پدرت عبدالمسیح بوده است .
نصرانى گفت : صحیح و درست بیان نمودى ، اكنون به فرما كه اسم جدّم چه بوده است ؟
حضرت فرمود: نام جدّت جبرئیل بود، كه عدّه اى از لشكریان شام او را غافلگیر كرده و به شهادتش رساندند.
نصرانى این بار سئوال كرد: اسم من چه مى باشد؛ و اكنون چه نامى را برایم انتخاب مى نمائى ؟
امام كاظم علیه السلام فرمود: نام تو عبدالصّلیب است ، كه نام عبداللّه را برایت بر گزیده ام .
در این هنگام نصرانى اسلام را پذیرفت ؛ و شهادتین را به طور كامل و مشروح بر زبان جارى نمود؛ وصلیبى را كه به گردن آویزان كرده بود در آورد؛ و اظهار داشت : دستور بفرمائید كه صدقات و مبرّات خود را به چه كسى به پردازم .
حضرت فرمود: مدّتى قبل یك نفر از نصارى آمد و مسلمان شد كه در رفاه و نعمت فراوانى بسر مى برد، بروید و با هم زدگى نمائید.
امام كاظم صلوات اللّه علیه نصرانى را مخاطب قرار داد و فرمود: اسم مادر حضرت مریم سلام اللّه علیها چیست ؟ و در چه روزى روح حضرت عیسى علیه السلام دراو دمیده شد؟ و در چه روزى ، و چه زمانى به دنیا آمد؟
شخص تازه مسلمان گفت : یا ابن رسول اللّه ! من یكى از ثروتمندان بزرگ و معروف هستم و اموال گوناگون بسیارى را در دیار خود رها كرده ام ، اكنون هر دستورى را صادر فرمائى آماده انجام آن هستم .
در پایان امام كاظم علیه السلام او را موعظه و راهنمائى نمود، كه یكى از مسلمانان خوب و متدیّن قرار گرفت.
در این هنگام نصرانى اسلام را پذیرفت ؛ و شهادتین را به طور كامل و مشروح بر زبان جارى نمود؛ وصلیبى را كه به گردن آویزان كرده بود در آورد؛ و اظهار داشت : دستور بفرمائید كه صدقات و مبرّات خود را به چه كسى به پردازم .
منبع سایت تبیان

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه