سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (24)
عکس (137)
قرآن (192)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

توصیه های آیت الله قاضی‌‌ برای ماه‌ های رجب‌ و شعبان و رمضانآیت الحق مرحوم حاج میرزا علی قاضی طباطبائی درباره ماه‌های رجب، شعبان و رمضان فرمود:

هان!‌ای برادران عزیز و گرامیم؛ آگاه باشید! متوجّه و هشیار باشید كه ما در قرقگاه زمانی (ماه‌های رجب، شعبان و رمضان) داخل شده‌ایم!
و همان‌گونه كه در زمین‌های حرم باید از محرّمات اجتناب نمود و ارتكاب یك سلسله اعمالی كه در جایی جرم نیست، امّا در حرم جرم محسوب می‌شود، در این ماه‌ها هم كه قرقگاه زمانی محسوب می‌شوند، چنین است و باید با هشیاری و مواظبت در آن وارد شد و به‌‌ همان نحو كه در قرقگاه مكانی كه حرم است، انسان به كعبه نزدیك می‌شود، در این ماه‌ها هم كه قرقگاه زمانی است، انسان به مقام قرب خداوند می‌رسد. پس چقدر نعمت‌های پروردگار بر ما بزرگ و تمام است؟! و او هرگونه نعمتی را بر ما تمام نموده است.
پس حال كه چنین است، قبل از هر چیز، آنچه كه بر ما واجب و لازم می‌باشد، توبه ایست كه دارای شرایط لازم و نمازهای معلومه است۱ و پس از توبه، واجب‌ترین چیز بر ما، پرهیز از گناهان صغیره و كبیره است تا جایی كه توان و قدرت و استطاعت داریم!.
پس به راستی، هر كسی كه در صدد متذكّر شدن به ذكر حقّ و در مقام خشیّت از ذات اقدس حضرت حقّ متعال بوده باشد، می‌تواند از راه مراقبه و محاسبه و معاتبه و معاقبه متذكّر گردد!.
پس از این مرحله، با دل‌های خود، به خداوند رو آورده، بیماری‌های گناهانتان را معالجه و مداوا نمائید و به وسیلۀ استغفار، بزرگی و سنگینی عیوب خود را كاهش دهید و بپرهیزید از اینكه حریم الهی را بشكنید و پرده‌های حجاب را بالا زده، حرمت حرم را هتك نمائید!
زیرا به راستی چنین شخصی در نظام تكوین بی‌آبرو و مهتوك است؛ گرچه خداوند كریم از روی كرمش، به حسب ظاهر، آبروی او را حفظ نماید و همین جزای اوست و نیازی به مجازات پروردگار ندارد!.
و امّا دستورالعمل این سه ماه:
۱. بر شما باد به اینكه نمازهای فریضۀ خود را با نوافل آنكه مجموعاً پنجاه و یك ركعت است، در بهترین اوقاتشان انجام دهید و اگر نتوانستید چهل و چهار ركعت آن را به جا بیاورید.
۲. و امّا در مورد نافلۀ شب، به خصوص باید بدانید كه: انجام دادن آن در نظر مؤمنان و سالكان حضرت معبود، از واجبات است و هیچ چاره‌ای جز به جا آوردن آن نیست.
۳. بر شما باد به قرائت قرآن كریم در نافله‌های شب! كه انسان را حركت داده، سیر او را سریع می‌نماید و برای او بسیار مفید است. پس تا می‌توانید در شب‌ها قرائت قرآن كنید، زیرا قرائت قرآن شراب مؤمنان است.
۴. بر شما باد به انجام دادن اوراد و أذكاری كه هر یك از شما به عنوان دستور در دست دارید و بر شما باد به مداومت سجدۀ یونسیّه و گفتن ذكر یونسیّه: «لا إلهَ إلا أنتَ سُبحانكَ إنی كُنْتُ مِن الظالمین۷» در سجده از پانصد تا هزار مرتبه.
۵. بر شما باد به زیارت مشهد اعظم، كه مراد‌‌ همان حرم مطهّر امیرمؤمنان (ع) و قبر نورانی آن بزرگوار است و نیز سایر مشاهد مشرّفۀ اهل‌بیت (ع) و مساجد معظّمه، مانند: «مسجد الحرام»، «مسجدالنّبی»، «مسجد كوفه»، «مسجد سهله» و به طور كلّی هر مسجدی از مساجد؛ زیرا مؤمن در مسجد، همانند ماهی است در آب دریا!
۶. هیچ‌گاه پس از نمازهای واجب خود، تسبیحات حضرت صدّیقه (س) را ترك ننمایید؛ زیرا این تسبیحات، یكی از انواع «ذكر كبیر» شمرده شده است.
۷. یكی از وظایف مهم و لازم برای سالك إلی‌الله، دعا برای فرج حضرت حجّت (عج) در قنوت «وَتْر» است. بلكه باید در هر روز و در همۀ اوقات و همۀ دعا‌ها، برای فرج آن بزرگوار دعا نمود.
۸. یكی دیگر از وظایف لازم و مهم، قرائت زیارت جامعه، معروف به «جامعۀ كبیره» در روز جمعه است.
۹. لازم است كه قرائت قرآن حتماً كمتر از یك جزء نباشد.
۱۰. تا می‌توانید بسیار به دیدار و زیارت برادران نیكوكار خود بشتابید؛ زیرا به راستی آن‌ها برادرانی هستند واقعی كه در تمام مسیر، همراه انسانند و با رفاقت خویش، آدمی را از تنگنا‌ها و عقبات نفس عبور می‌دهند!.
۱۱. به زیارت اهل قبور ملتزم باشید؛ ولی نه به صورت مداوم و همه روزه (مثلاً در هفته، یك روز انجام بگیرد) و نباید زیارت قبور در شب واقع گردد.
پی‌نوشت‌
۱. مقصود‌‌ همان دستور توبه‌ای است كه رسول خدا (ص) در ماه ذی‌قعده داده‌اند و در كتب ادعیه، مثل «مفاتیح الجنان» آمده و چهار ركعت نماز دارد.
منبع سایت jahannews

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه