سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

کدام زیارت حضرت زهرا(سلام الله علیها) معتبرتر است؟بخشی ازپرسش ها وپاسخ های آیت الله مظاهری درخصوص حضرت صدیقه طاهره (س) ...

* از زیارات حضرت زهرا (س)، كدامیك معتبرتر است؟
زیارتی را كه محدّث قمی علیه الرّحمه در مفاتیح الجنان در اعمال روز سوّم جمادی الثّانی نقل فرموده‌اند، در حالی ‌كه از حیث لفظ كوتاه است، لكن بسیار پرمحتوا و عمیق و از نظر سند و دلالت، در كمال اعتبار است.
* اینكه قسمتی از شبانه روز یا روزی از هفته به نام حضرت زهرا (س) می‌‌باشد، چه حكمتی دارد؟
در روایاتی وارد شده است كه ایّام هفته هر یك به نام یكی از حضرات معصومین(ع) است و لذا زیارات و نمازهای مخصوصه برای آن وارد شده كه علماء و محدثین بزرگ در كتاب‌های خود نقل‌ فرموده‌اند. و حكمت این مسائل آن است كه در هر روز و ساعتی، قلب و دل و ذهن و فكر ما به یاد آن بزرگوران معطّر و منوّر باشد و به‌ این وسیله، از عنایات و فیض الهی‌ و هدایت‌های آنان برخوردارگشته و از معصیت‌ها و خطاها در امان قرار بگیریم.
* صلوات حضرت زهرا (س) دارای چه اهمیّتی است؟ و عبارت «سرّ مُستَودَع» یعنی چه؟
این صلوات، نزد بزرگان به ویژه اهل سیر و سلوك و معنا، دارای اهمیّت بسیار است، مخصوصاً ختم آن صلوات، كه 135 مرتبه به عدد كلمه «فاطمه» به حروف ابجد است. و مراد از «سرّ مستودع» در آن صلوات، حضرت ولیّ الله الاعظم مهدی موعود«ارواحنا‌فداه» است.
* طریقه صحیح نماز حضرت زهرا (س)را بیان فرمایید؟
آنچه را محدّث قمی در «مفاتیح الجنان» آورده‌اند، بسیار خوب است .
* اینكه بعضی در خواب حضرت زهرا (س) را زیارت كرده‌اند و مشاهده نموده‌اند هنوز تورّم بازو بهبود نیافته است، یعنی چه؟
خواب، حجّت نیست؛ لكن مسلّم است كه مظلومیّت آن بزرگوار، بالاست و تا زمانی كه با الطاف الهی به وسیلة‌ ظهور منتقم آل محمّد(ع)، حضرت مهدی موعود«عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشّریف» دشمنان آن حضرت منكوب نشوند، وجود مقدّس ایشان غمناك است .
* منشأ اختلاف زمان شهادت حضرت زهرا (س)در چیست؟ به‌‌ نظر حضرتعالی كدام زمان معتبرتر است؟
ظاهراً چون لفظ هفتاد و نود در زبان عربی شبیه به همدیگر نوشته می‌شود «سبعون و تسعون»، لذا دو گونه نقل مشهور در خصوص زمان شهادت آن بزرگوار شده است: یكی هفتاد و پنج روز بعد از وفات نبیّ مكرّم و یكی نود و پنج روز، یعنی سیزدهم جمادی الاولی و سوّم جمادی الثّانی .و به نظر اینجانب بنا بر قرائنی، شهادت آن حضرت در سوّم جمادی الثّانی واقع شده و روایت صحیح السّند هم بر آن دلالت دارد .
* چرا برای شهادت حضرت زهرا(س)عزاداری ده روزه (دهه فاطمیّه) برگزار می‌شود؟
عزاداری برای اهل بیت(ع)یك شعار سراسر شعور و از افضل وسایل تقرّب به خداوند تعالی است كه در آن، هم تولّی و هم تبرّی نهفته است. و این شعار بزرگ برای حضرت زهرا (س) و حضرت سیّد الشّهداء به جهات خاصّ، باید هر چه باشكوه‌تر برگزار گردد؛ زیرا وجود مقدّس حضرت فاطمه(س)، اسوة‌ دفاع از ولایت و امامت است و وجود مقدّس امام حسین ، اُسوة‌ دفاع از عدالت و آزادی و آزادگی و قیام علیه ظلم و ستم است؛ قال الله تعالی: ]وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَی الْقُلُوبِ[ .
* آیا اقامه مجالس عزا و جشن در ایّام شهادت و ولادت حضرت زهرا(س)ضرورت دارد؟
اقامه این مجالس، علاوه بر این‌که از مصادیق روشن و بارز تعظیم شعائر الهی است: ]وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَی الْقُلُوبِ[.از افضل موجبات تقرّب به آن حضرات است؛ زیرا این مجالس، توسّل به آن بزرگواران محسوب می‌شود و مورد تأکید ائمّه اطهار(ع) بوده است و چنانکه آنان فرموده‌اند: باید در عزای آنان عزادار و غمناك باشیم و در سرور آنان هم شادمان و فرحناك باشیم .
* آیا برپایی بعضی از مجالس که همراه با برخی از اعمال خاصّ و نامتعارف و به بهانة «عید الزّهراء» در بعضی از ایّام سال می‌باشد، صحیح بوده و مستندِ شرعی دارد؟ و آیا این‌گونه امور، بر خلاف وحدت بین مسلمین نیست؟
این‌گونه امور، که ً‌ابزار و بهانه‌ای برای دشمنان اسلام در جهت ایجاد اختلاف بین مسلمین و نیز بهانه‌ای برای وهن دین و اهانت به شیعیان و مذهب تشیّع شده است، نباید انجام شود، و برای اظهار ارادت و تولّی به حضرت صدّیقة طاهره (س) و‌تبرّی از دشمنان غاصب و فاسق ایشان، باید به ساحت مقدّس آن حضرت توسّل شود و در مجالس، زیارات ایشان و زیارت شریفة عاشورا كه از افضل زیارات است، خوانده شود و باید بدانیم که ثواب و پاداش حفظ وحدت بین مسلمین در روایت‌های اهل‌بیت(ع) ره‌اندازه‌ای است كه شركت در نماز جماعت مخالفین، همانند شركت در نماز رسول گرامی تلقّی شده ، ولی متأسّفانه این وحدتِ مورد تأكید قرآن و سنّت،‌آن‌گونه‌كه لازم است رعایت نمی‌شود و همین امر موجب بهره‌برداری و تسلّط دشمنان شده است.
* اینكه فرموده‌اند: «سلمان از ما اهلبیت است» آیا موجب محرمیّت سلمان با حضرت زهرا (س) می‌باشد؟
فرموده رسول اكرم ص تنزیل و كنایه است، كه برای بیان عظمت مقام و درجة حضرت سلمان علیه‌الرّحمة‌والرّضوان، فرموده‌اند و ربطی به مَحرمیّت ندارد.
منبع سایت aghigh

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه