سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (24)
عکس (137)
قرآن (192)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت
دیدگاه (2)

پاسخ به شبهاتچرا کشورهای غیر مسلمان وفور بارش باران وجود دارد، اما در کشور اسلامی ایران چنین نیست؟

دین خدا برای همه‌ی اقوام بشر، صرف نظر از این که در کجا زندگی می‌کنند آمده است. پس آیا اگر مردمان کشورهای غیر اسلامی به اسلام بگروند، شرایط محیطی و جوی آنها متفاوت می‌شود؟ خیر.

بدیهی است که علت زیادی یا کمی بارش، قرار گرفتن سرزمین‌ها در نقاط باران خیز (مثل سواحل مدیترانه) یا مناطق نیمه خشک و خشک می‌باشد. چه مسلمان باشند و چه مشرک. چنان چه بسیاری از سرزمین‌های کافر نشین (مثل تبت) خشک است و بسیاری از مناطق مؤمن نشین (مثل شمال ایران) باران خیز است.

نکته: بدون شک این سؤال برای این پیش آمده است که معمولاً در ادبیات استعاره‌ای، از رحمت خدا تحت عنوان «باران رحمت» یاد می‌کنیم و همین امر سبب شده است که گمان نماییم، رحمت، صرفاً باران است! و یا آن که گفته شده است: با دعا، عبادت، توسل، پرهیز از گناه و ... طلب باران کنید.

اما، دقت به این نکته لازم است که رحمت خدا به باران محدود نمی‌گردد. چه کسی گفته است که رحمت آفتاب و فواید آن کمتر از رحمت باران است. اگر بدون باران خشکسالی و قحطی پیش می‌آید، بدون آفتاب نیز چنین است و نه تنها کشاورزی و دامپروری صعب می‌گردد، بلکه در رشد جسمی انسان نیز اثر منفی می‌گذارد. به عنوان مثال اگر در برخی از کشورهای اروپایی که مردمانش مسلمان نیستند (مانند انگلیس یا کشورهای اسکاندیناوی) باران زیاد می‌بارد، در مقابل از کاشت و برداشت انواع میوه‌ها به خاطر کمبود آفتاب محروم هستند و برای قوت استخوان و یا حتی رشد دندان‌های نوزادهای خود، ناچارند انواع داروها را مصرف کنند.

پس، آفتاب، باران، بیابان، کوه، دشت، کویر و ...، همه و همه از نعمت‌های خداوند متعال هستند که هر کدام به جای خود نقش مفیدی را در جهان خلقت ایفا می‌کنند. هم چنان که در امر جانداران متفاوت نیز چنین است. هم گوسفند مفید است و هم مار و زنبور. هم گاو و گوساله و شتر که از پوست و گوشت‌ و شیرشان استفاده می‌شود مفید هستند و هم موش صحرایی و خفاش. و هر کدام نباشند، اکو سیستم دچار اختلال می‌گردد.

اما، وفور یا کاستی همین عناصر طبیعی می‌توانند برای انسان یا جامعه، مفید یا مضر واقع شوند. لذا انسان از طرف خداوند مأمور و مکلف است تا با به کارگیری عقل، علم و اهتمام عملی و نیز با توکل، توسل، دعا و ...، از این عوامل و عناصر طبیعی نهایت استفاده بهینه را ببرد، از ضررهای آن جلوگیری کند و کاستی‌های خود را از خداوند طلب نماید.

منبع سایت www.x-shobhe.com

موضوع این مطلب: پاسخ به شبهات
مطالب مرتبط

دیدگاه (2)

ملیکا

من با این مطلب موافقم


ناشناس

از این جواب صحیح تر وجود نداره بعدش ام مثلاً ما خیلی مسلمو نی می کنیم که انتظار داریم خدا هر چی نعمت داره بما بده؟


دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه