سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

گریه بر سیدالشهدا (۲)
رییس فرهنگستان علوم اسلامی با تأکید بر این‌که گریه بر امام حسین(ع) سبب احیا امر ولایت اهل‌بیت(ع) در جامعه می‌شود، گفت: حقیقت اشک هم از آستان وجود امام زمان(عج) نازل می‌شود، اشک افزون‌بر پیکره روح دارد، روح اشک متحول شدن قلب است و این متحول شدن از بالا می‌آید، به این‌خاطر است که کفار همانند مسلمانان اشک ندارند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری، رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم شب گذشته در جمع زائران بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) با اشاره به این‌که نعمت‌ گریه بر امام حسین(ع) از برکات عاشورا است، گفت: هر مؤمنی که یاد سیدالشهدا(ع) را می‌کند اشک از چشمانش جاری می‌شود.
وی ادامه داد: در تاریخ نقل شده است هر روزی که در نزد امام صادق(ع) یادی از امام حسین(ع) می‌شد امام(ع) در آن روز متبسم دیده نمی‌شدند، کیفیت شهادت امام حسین(ع) به گونه‌ای است که سبب بکاء همه افراد و کائنات می‌شود.

رییس فرهنگستان علوم اسلامی با تأکید بر این‌که گریه بر امام حسین(ع) سبب احیای امر ولایت اهل‌بیت(ع) در جامعه می‌شود، اظهار داشت: امام(ع) می‌فرمایند «بیان روایت ما سبب زنده شدن قلوب افراد می‌شود»، یکی از آثار بکاء برای سید الشهدا(ع) زنده شدن قلب است، حیات فرد تنها به حیات مادی ختم نمی‌شود، بلکه خدا حیات‌ دیگری را قرار داده که پیامبر(ص) ما را به این حیات‌ دعوت می‌کردند.
وی افزود: ولایت امام(ع) در قرآن به معنای کلمه آب بیان شده است و ولایت معصوم(ع) است که سبب طهارت و عامل حیات انسان است، هر آن‌چه در قرآن می‌بینید افزون‌بر ظاهر، باطنی نیز دارد، ولایت و معرفت اهل‌بیت(ع) به منزله بارانی است که اگر به قلبی برسد آن قلب به حیات می‌رسد،‌ ولایت امیرمؤمنان(ع) سرچشمه حیات و زنده کننده جان‌ها است.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری با بیان این‌که در روایت آمده «هنگام ظهور زمین زنده می‌شود»، اظهار داشت: مرگ زمین به مرگ اهلش بستگی دارد، یعنی اگر اهل‌ زمین زنده باشند زمین زنده است ولی اگر اهل آن زنده نباشند زمین نیز زنده نیست، وقتی امام زمان(عج) ظهور می‌کنند اهل زمین زنده می‌شوند؛ کافر هر چند در زمین راه می‌رود ولی مرده به شمار می‌آید، با ظهور ولی‌عصر(عج) قلب‌های مرده زنده می‌شوند.
وی تصریح کرد: فردی که بر امام حسین(ع) گریه می‌کند روزی که قلب‌ها می‌میرند قلب او نمی‌میرد، اشک بر سیدالشهدا(ع) موجب زنده شدن قلب مؤمن می‌شود، با اشک بر امام حسین(ع) ولایت اهل‌بیت(ع) در جامعه محقق می‌شود، در جامعه‌ای که مردمانش اهل عاشورا و بکاء بر اباعبدالله الحسین(ع) هستند امر ولایت معصوم(ع) احیا می‌شود، حیات معنوی جامعه شیعه عاشورا است و اگر عاشورا نباشد جامعه شیعی نیز وجود ندارد، حفظ تشیع و فرهنگ تشیع در طول تاریخ با گریه بر امام حسین(ع) بوده است.
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم نزول نعمت‌های الهی را از دیگر آثار گریه بر امام حسین(ع) دانست و اظهار داشت: در روایتی آمده «گریه بر امام حسین(ع) سبب بخشش گناهان می‌شود هر چند به اندازه کف دریا باشند»، گناهان سبب قساوت و موت قلب می‌شود، اشک بر امام حسین(ع) یک حقیقت مطهر و پاک کننده است که از عالم بالا بر قلب فرد آمده و بر چشم انسان به صورت اشک جاری می‌شود، اشک بر اهل‌بیت(ع) سبب طراوت جان فرد می‌شود، ولایت ائمه(ع) سرچشمه طهارت است.
وی بیان کرد: آلودگی سرشت فرد با صلوات پاک می‌شود، صلوات ریشه گناه را در قلب فرد از بین می‌برد، باید ریشه گناه را کند تا فرد پاک شود، تمام آلودگی‌ها برای دشمنان اهل‌بیت(ع) است، اگر جامعه‌ای آلوده شده اثر کارهای دشمنان ائمه(ع) است، راه این‌که مؤمنان از آلودگی‌ها حفظ شوند صلوات فرستادن است.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این‌که گریه بر امام حسین(ع) نیز همانند صلوات ریشه گناهان را در وجود فرد می‌خشکاند، ابراز داشت: ظلمت گناه ظلمت شیطان و دستگاه اولیا طاغوت است که سبب مرگ قلب می‌شود،‌ اگر گناه بر روی گناه بیاید قلب تاریک می‌شود، دلیل این‌که انسان آیات را می‌خواند ولی به صراط مستقیم نمی‌رود این است که قلب او مرده است، زنده شدن قلب فرد و پاک شدن او از آلودگی‌های گناه و ظلمات شیطان گریه بر امام حسین(ع) و صلوات است.
وی افزود: همه حقایقی که از عالم بالا می‌آیند واسطه آن امام زمان(عج) هستند، حقیقت اشک هم از آستان وجود امام زمان(عج) نازل می‌شود، اشک افزون‌بر پیکر، روح دارد، روح اشک متحول شدن قلب است و این متحول شدن از بالا می‌آید، به این‌خاطر است که کفار همانند مسلمانان اشک ندارند، روحیه گریه بر اباعبدالله الحسین(ع) از عالم بالا می‌آید، ممکن است فردی گریه باطنی داشته باشد ولی اشک ظاهری نداشته باشد، کسی که شروع به گریه می‌کند قلب‌اش از عالم بالا نور باران شده و از حوض کوثر سیراب می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری حقیقت گریه بر سیدالشهدا(ع) را ایجاد حالات نورانی در باطن افراد دانست و گفت: جسم شیعه شعاع نور امام(ع) است، غصه‌های امام حسین(ع) حقیقتی است که بر قلب فرد نازل می‌شود،‌ ظرف وجود مؤمن به امام(ع) وصل است، از این‌رو غصه مؤمن همان غصه امام(ع) است.
منبع سایت رسا

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه