سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (201)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت
دیدگاه (2)

گریه بر سیدالشهدا (۱)
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این‌که مزد تحمل مصیبت امام حسین(ع) از سوی پیامبر(ص) ظهور امام زمان(عج) است، گفت: اعظم ثواب‌های پیامبر(ص) تحمل مصیبت سیدالشهدا(ع) و گریه بر ایشان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری، رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم شب گذشته در جمع زائران بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) با بیان این‌که تمام رزق‌ها از سوی خداوند متعال است، گفت: قوای ما فراوان هستند که هر یک از آن‌ها برای حیات خود نیازمند رزق ویژه‌ای هستند، رزق‌های که در دعاها بیان شده نشانگر وسعت رزق انسان است.
وی ادامه داد: رزق‌های فراوانی که خداوند متعال برای انسان‌ها قرار داده است در برخی زمان‌ها به صورت ویژه‌ نازل می‌شود و ما برای بهره مندی از آن‌ها باید خود را در معرض رزق قرار دهیم، مانند رزق عاشورا که سرچشمه نزول این روزی‌ عبادت عظیم و فداکاری سیدالشهدا(ع) است.
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با بیان این‌که اگر تحمل بلاها و مصائب عاشورا از سوی امام حسین(ع)‌ نبود رزق‌های عاشورا نازل نمی‌شد، اظهار داشت: رزقی که در عاشورا نازل شد تنها اختصاص به عالم ما انسان‌ها ندارد، بلکه همه کائنات، انبیا و اولیای الهی نیز مهمان آن رزق هستند.
وی افزود: رزق‌هایی که از عاشورا نازل می‌شود در تمام سال است ولی ایام بهره‌مندی این رزق‌ها در دهه ماه محرم ویژه است و باب این رزق‌ها در ماه محرم باز است که انسان‌ها می‌توانند تصمیم‌های بزرگی بگیرند در حالی که در زمان‌های دیگر این امکان وجود ندارد، مانند حر که به برکت امام حسین(ع) سرنوشت خود را تغییر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری گریه و بکاء را از جمله رزق‌های ساحت عاشورا دانست و خاطرنشان کرد: در روایتی آمده «امام حسین(ع) کشته اشک‌ها هستند»، یعنی یکی از آثار این شهادت جریان اشکی است که از عاشورا نازل می‌شود و قبل از عاشورا نیز بوده و تا قیامت ادامه خواهد داشت، این‌ گریه برای تمام کائنات است و اختصاصی به انسان‌ها ندارد.
وی تصریح کرد: هر انسانی می‌خواهد به ثواب اعظم برسد باید به عاشورا داخل شود، گریه بر امام حسین(ع) رزقی است که از آستان شهادت ایشان در عالم نازل می‌شود و تمام انبیا از این رزق بهرمند شده و به سبب گریه بر سیدالشهدا(ع) به تقرب الهی رسیدند.
رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم با تأکید بر این‌که اعظم ثواب‌های پیامبر(ص) تحمل مصیبت سیدالشهدا(ع) و گریه بر ایشان است، بیان داشت: اگر عاشورا نبود رزق بکاء نازل نمی‌شد، مصیبت عاشورا فتح عظیم خداوند متعال برای پیامبر(ص) است، درهای معنویت و محبت از عاشورا به وسیله سیدالشهدا(ع) بر تمام کائنات گشوده شده است.
وی یادآور شد: مزد تحمل شهادت امام حسین(ع) برای پیامبر(ص) ظهور امام زمان(عج) است، در ظهور حقیقت توحید ظاهر می‌شود، بساط محشر نیز به وسیله پیراهن خونین امام حسین(ع) از سوی حضرت زهرا(س) جمع می‌شود، در بین مستحبات هیچ مستحبی همانند گریه و زیارت بر سیدالشهدا(ع) ثواب ندارد، گریه بر اباعبدالله الحسین(ع) افزون‌بر برکات ظاهری دارای برکات باطنی نیز هست.
حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به این‌که تمام عالم از آستان اباعبدالله الحسین(ع) بکاء را دریافت کرده و در حال رشد هستند، خاطرنشان کرد: در روایتی از امام رضا(ع) وارد شده «اگر اشک به گونه‌های فرد بر سبب مصیبت حسین بن علی(ع) جاری شود تمام گناهان او بخشیده شده و در بهشت با ما خواهد بود»
منبع سایت رسا

مطالب مرتبط

دیدگاه (2)

نرگس

با سلام
از سایت جامع و کامل که در اختیار ما گذاشته اید کمال تشکر را دارم.اجرتان با خانم فاطمه زهرا.


ناشناس

السّلام علیک یا اباعبدالله وعلی الارواح الّتی حلّت بفنائک.السّلام علی الحسین وعلی علی ابن الحسین وعلی اولادالحسین وعلی اصحاب الحسین.


دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه