سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

به مناسبت اینکه کلمه کوثر (برکت و خیر فراوان و ذریه و فرزندان زیاد) در آیه اول این سوره مبارکه ذکر شده و خداوند آن را به پیامبر (ص) عطا فرموده بدین نام به کوثر موسوم شد. و نیز آن را به نام "انا اعطیانا" می گویند که سوره مبارکه بدان آغاز می شود.

راه هم صحبتی با پیامبر(ص) در بهشتسوره مبارکه کوثر در مکه نازل شده و دارای 3 آیه است. کلمه کوثر به معنی خیر فراوان است. در اینکه منظور از کوثر، نهری است در بهشت، یا حوضی در محشر، یا ذریه و فرزندان زیاد، یا علمای امت، یا نبوت و قرآن، یا علم و حکمت ‏یا... نظریه‌های گوناگونی وجود دارد.
روزی پیامبر (ص) را دیدند که در حال تبسم بود، پرسیدند: ای رسول خدا! چه چیزی موجب خنده شما شده است؟ فرمودند: سوره ای بر من نازل شده است و بعد سوره کوثر را قرائت نمودند و گفتند: آیا می دانید کوثر چیست؟ گفتند خدا و رسولش آگاهترند. پیامبر (ص) فرمودند: کوثر نهری در بهشت است که خداوند با آن مرا به خیر کثیری وعده داده است و آن حوض من است که امتم در کنار آن بر من وارد می شوند.
مفسران قرآن کریم گفته اند: این سوره در شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها نازل شده است.
از سرور کائنات حضرت رسول اکرم (ص) روایت است هر کس این سوره را بخواند خدای متعال او را از نهر کوثر و تمامی نهراهای بهشتی سیراب خواهد کرد و به تعداد هر قربانی که بندگان در روز عید قربانی می کنند پاداش به او عطا می فرماید.
و حضرت امام صادق (ع) در روایتی می فرمایند: کسی که سوره مبارکه کوثر را در نمازهای واجب و مستحب خود بخواند خداوند در روز قیامت او را از آب کوثر سیراب خواهد کرد و در زیر درخت طوبی در بهشت همدم و هم صحبت پیامبر (ص) خواهد بود.
و در خواص آن از حضرتش (ص) روایت است کسی که در شب جمعه صد مرتبه سوره مبارکه کوثر را تلاوت کند به شرطی که طعام حلال خورده باشد به یاری حق تعالی پیامبر اکرم (ص) را در خواب خواهد دید. و بنابر قولی دیگر هزار مرتبه آن را بخواند و باید که با طهارت بخوابد.
از دیگر خواص آن عبارت است از: چنانچه کسی آن را بنویسد و همراه خود داشته باشد از دشمنان ایمن و بر ایشان غالب می شود و تا زمانی که این سوره مبارکه همراه او است به یاری خدا هیچ زیانی متوجه وی نخواهد شد و نیز کسی که جهت غنی و توانگری روز چهارشنبه دو رکعت نماز بخواند و بعد از نماز 40 مرتبه سوره کوثر را قرائت کند، به یاری حق به مراد می رسد.
و در یک نسخه آمده است که در روزهای دوشنبه و چهارشنبه سوره مبارکه را 40 مرتبه بخواند
.
پی نوشت ها:
1- ثواب الاعمال
2- خواص الاآیات
3- شکوفه های سور قرآنی
4- منتخب الکلام فی تفسیر الاحلام.
منبع سایت aghigh

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه