سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

مقام پیامبر بزرگوار اسلام(ص) به دختر ارجمندش حضرت فاطمه(س) علاقه زیادی داشت و روایات فراوانی از وی درباره جایگاه و مقام "ام ابیها" وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.
- همانا نخستین كسی كه در بهشت بر من وارد می شود، دخترم فاطمه است.(بحارالانوار، ج43، ص44)
- در آن روز قیامت هیچ كس سواره نیست جز چهارتن، من، علی و فاطمه و صالح پیامبرخدا، اما من بر براق سوارم و اما دخترم فاطمه برغضبا، ناقه من، سوار است واما صالح بر اشترخدا كه پی اش كردند، سوار است و اما علی بر اشتری از اشتران بهشت سوار است كه مهار آن از یاقوت و دو زیور سبز رنگ برآن آویزان است.(خصال،ج ا،ص204)
- روز قیامت دختر من فاطمه برشتری از شترهای بهشت می نشیند كه در طرف آن مزین به دیباج و مهار آن از مروارید تازه وبا طراوت است. قوائمس از زمرد سبز، دنباله او از مشك خوشبو، چشمهای او از یاقوت حمرا و هودجی از نوربر بالای او نصب است كه ظاهرش از باطنش نمودار است. درون آناز عفو و مغفرت آكنده شده و بیرون آن پوشیده از رحمت پروردگار است. برفرازآن تاجی است از نور وآن تاج را هفتاد ركن است و هر ركنی به مروارید غلطان و یاقوت درخشان مرصع گردیده كه نور بخش و پرتو نشان است و چون ستاره روشن در آسمان می تابد. هفتاد هزار فرشته در طرف راست و هفتاد هزار فرشته در طرف چپ او را همراهی می كنند و در حالی كه جبرئیل مهار شتر را گرفته با صدایی بلند ندا در می دهد: ای مردم دیدگان خود را ببندید تا فاطمه دختر محمد عبور كند. موقع عبور فاطمه هیچ پیغمبر،رسول،صدیق و شهیدی نیست جز آنكه دیدگان خود را ببندد تا فاطمه بگذرد.

فاطمه تا قائمه عرش می رسد و از شتر نور به زیر می آید و عرض می كند: پروردگارا میان من وكسانی كه به من ظلم وستم كردند تو حاكم باش. بارالها بین من و بین كسانی كه فرزند مرا كشتند،حكم كن. آن گاه از مصدر جلال خطاب می شود: ای حبیب من و ای دختر حبیب من آنچه بخواهی در خواست كن تا به تو اعطا شود. تو شفیعه محشری و به عزت و جلال خودم سوگند از هیچ ظالمی نمی گذرم و از هر ستمكاری انتقام می گیرم.
صدیقه طاهره عرض می كند: پروردگارا اندوه من از ستمی است كه بداندیشان و ستمكاران نسبت به من،اولادم،شیعیان، ذراری و دوستان آنها روا داشته اند.
از جانب خداوند خطاب می شود:كجایید ای فرزندان فاطمه شیعیان و دوستان ذراری او.
آنهاهمه حاضرو د ر گوشه ای در احاطه فرشتگان در می آیند.آنگاه فاطمه زهرا آنها را با خود به بهشت می برد. (امالی صدوق،م 4،ص 25).
-هنگامی كه خدای بلند مرتبه مردمان گذشته وآینده را در عرصه محشر برانگیزد،منادی پروردگارما از زیر عرش خود ندا می دهد كه : ای گروه مردمان چشمانتان را فرو بندید تا فاطمه دخت محمد، سرور زنان دو عالم ازپل صراط بگذرد. همه مردمان چشمانشان را فرو می بندند و فاطمه از پل صراط می گذرد. كسی كه در قیامت نمی ماند مگر آنكه چشمش را فرو می بندد به جز محمد، علی، حسن و حسین فرزندان پاكشان كه فرزندان او هستند.
چون فاطمه وارد بهشت شد، جامه خود را بر صراط می گستراند. گوشه ای از آن در دستش در بهشت است و گوشه ای در عرصه قیامت. منادی پروردگار ما ندا می دهد:ای دوستداران فاطمه به رشته های جامه فاطمه،سیده زنان عالم چنگ زنید. پس ،هیچ یك از دوستداران فاطمه نمی ماند مگر آنكه به رشته ای از رشته های جامه حضرتش چنگ می زند تا اینكه بیش از هزاران فئام به آن در می آویزند. پرسیدند:هرفئام چند نفر است؟فرمود:هزار هزار كه از آتش دوزخ می رهند.(بحارالا نوار،ج8،ص68).
منادی از درون عرش ندا می كند: ای اهل محشر دیدگانتان را فرو افكنید زیرا اینكه فاطمه،دخترمحمد فرستاده خدا،می خواهد از پل صراط بگذرد.
- پس فاطمه و شیعیانش چون برق جهنده از پل صراط عبور می كنند و دشمنان او و دشمنان فرزندان او در جهنم افكنده می شوند.(ثواب الا عمال و عقاب الاعمال،ص 260).
- هنگامی كه دخترم فاطمه وارد محشر می شود،حله كرامتی بر دوش دارد كه به آب زندگانی غسل یافته و مردم در آن حیران می شوند و از حشمت زهرا انگشت حیرت به دندان می گزند. آن گاه از حلل بهشت هزار حله در بر می كند و بر هر حله ای به خط سبز نوشته است كه دختر محمد را وارد بهشت كنید.
او به بهترین شكل،نیكوترین كرامت و زیبا ترین منظره ای می خرامد تا به سوی بهشت می رود.او مانند عروسی است كه هفتاد هزار كنیز در خدمت او باشند.(عیون اخبارالرضا(
ای علی تو در روز قیامت ،مردان مومن و فاطمه زنان مومن را به بهشت راهنمایی می كنید.(بحارالا نوار،ج43 ،ص 24).
منبع سایت مهر

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه