سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

عالِم آل محمّد کیست؟
چرا با وجود این كه تمام ائمه(ع) دارای علم بودند، فقط به حضرت امام رضا(ع) لقب عالِم آل محمد داده شده است؟
همه ائمه(ع) نور واحد بوده و از اقیانوس بیكران دانش برخوردارند. دراین میان[ امام هشتم ] به جهت موقعیتی كه برایش پیش آمد و درمناظره‌های علمی با مخالفان شركت نمود و در آن بر همه عالِمان ادیان ومذاهب پیروز شد، به حضرت، لقب "عالِم آل محمّد" دادند.
از امام موسی كاظم(ع) روایت شده است كه به فرزندانش می‌فرمود:
"این برادر شما علی بن موسی عالِم آل محمد است. از او درباره دین خود بپرسید و آن چه را به شما می‌گوید، حفظ كنید كه من بارها از پدرم جعفر بن محمد(امام صادق) شنیدم كه به من فرمود: عالِم آل محمد از تو زاده می‌شود و ای كاش من او را درك می‌كردم و نامش هم نام علی بن ابی‌طالب است".(۱)
راویان به نقل از ابراهیم بن عباس مولی روایت كرده اند:
هرگز ندیدم چیزی از رضا(ع) پرسیده شود و او پاسخ ندهد. درزمان او كسی داناتر و آگاه‌تر از اونیافتیم. مأمون با پرسش از هر چیزی، اورا می‌آزمود و اوپاسخ همه را می‌داد و پاسخ‌هایش همگی برداشت از قرآن مجید بود. (۲)
اَبا صَلت هروی گفته است: مأمون در چندین مجلس تعدادی از علمای ادیان و فقهای شریعت و متكلّمان را جمع كرد و حضرت با احتجاجات ومناظراتی كه با آنان انجام داد، همگان را مغلوب ساخت و هیچ كس از ایشان نماند جز این كه به فضل او اعتراف كردند. (۳)
منابع
۱ــ زندگی دوازده امام، ترجمه محمد رخشنده، ص ۳۶۳.
۲ــ زندگی دوازده امام ،ص ۳۶۳ - ۳۶۴.
۳. همان، ص ۳۶۴.

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه