سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

تنها امیر المؤمنین (ع) لیاقت ازدواج با حضرت زهرا (س) را داشت
نماینده آیت الله مرعشی نجفی (ره) در مسجد امام رضا (ع) با بیان اینکه سوره مبارکه کوثر، کوچکترین سور قرآن است که 9 کلمه و 42 حرف دارد، خاطرنشان کرد: این سوره علیرغم کوچک بودنش، جزو سوره های بسیار باعظمت و معجزه باقیه پیغمبر (ص) است.

وی ادامه داد: خداوند در این سوره 2 خبر به پیامبر (ص) می دهد که در آن زمان باورش خیلی سخت بود: خبر اول اینکه حضرت صاحب فرزندی می شود که فرزندان کثیری خواهد داشت و نسلشان تا قیام قیامت باقی خواد بود و خبر دوم اینکه دشمنان رسول الله (ص) مقطوع النسل خواهند شد و نامی از آنان باقی نخواهد ماند.
وی با اشاره به اینکه مردم پیامبر را مورد آزار و اذیت قرار داده و می گفتند بعد از رحلت ایشان در خانه اش بسته خواهد شد، اظهار داشت: علامه طباطبایی در تفسیر المیزان 26 معنی برای کوثر ارایه می کند و سرانجام تاکید دارد "به نظر من بهترین تفسیر برای این سوره حضرت فاطمه زهرا (س) است".
وی با بیان اینکه خداوند به پیغمبر (ص) می گوید ما به تو فرزندی می دهیم که عالم از اولادش پر خواهند شد، گفت: امروزه در سراسر جهان شاهد تحقق این وعده الهی هستیم در حالی که هیچ نسلی از دشمنان رسول الله (ص) مانند ابوجهل، ابولهب، یزید و ... وجود ندارد و اگر وجود داشته باشد نام و نشانی از آنان نیست.
وی ادامه داد: این یک معجزه است که با وجود دشمنی همیشگی با اهل بیت و فرزندان آنان و حتی سلسله سادات، امروزه در سراسر جهان و حتی کشورهای غیرمسلمان شاهد وجود گروه های بسیاری از شیعیان و سادات هستیم.
وی با اشاره به اینکه برخی از علما کتبی تنها درباره همین سوره کوثر نوشته اند، خاطرنشان کرد: فضایل حضرت زهرا (س) بسیار زیاد است از جمله می توان به حدیث کساء اشاره کرد که طی آن خداوند برای اشاره به اسامی پنج تنی که در زیر کساء قرار گرفتند ابتدا نام حضرت فاطمه (س) را می آورد: «هم فاطمه و ابوها و بعلها و بنیها»؛ در حالی که معمولا برای معرفی بزرگان یک جمع با معرفی بزرگترین و برجسته ترین آنها شروع می کنند اما خداوند در معرفی پنج تن آل عبا از حضرت فاطمه (س) شروع می کند.
وی افزود: در بحارالانوار روایت شده که اگر علی نبود همسری برای زهرا (س) پیدا نمی شد؛ همچنان که بعد از شهادت حضرت امیرالمومنین علی (ع) ازدواج کردند اما هیچ شخصی به غیر از علی (ع) لیاقت ازدواج با حضرت زهرا را نداشت:
حق چو ندید همسرش در همه ممکنات از او / لازم و واجب آمدش حیدر آورد
آورد از کجا و کی مادر دهر اینچنین / فاطمه ای که مظهرش قدرت داور آورد
وی با اشاره به اینکه هر که حضرت زهرا (س) را می دید یاد خدا می افتاد، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) دارای فضایل بسیاری بودند از جمله اینکه قبل و در بدو تولد صحبت می کردند.
وی در پایان گفت: حضرت زهرا (س)، امیرالمومنین علی (ع) و حسنین آنقدر دارای شخصیت عظیمی هستند که قرآن در وصف آنان می فرماید پس از اطعام یتیم، مسکین و اسیر اجازه نمی دادند از آنها تشکر شود؛ یعنی نه تنها با وجود شدت گرسنگی، غذای خود را تقدیم کردند بلکه حتی اجازه سپاسگزاری را به یتیم، مسکین و اسیر نمی دادند.
منبع سایت shabestan

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه