سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (25)
عکس (140)
قرآن (202)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

پژوهشگر مهدوی با اشاره به نوع زندگانی و شهادت حضرت زهرا (س) در سبک زندگی دینی و زنان آخرالزمان، گفت: انسان باید در زندگی به ابعاد وجودی خود نگاه جامع داشته باشد و به رشد دهی و شکوفایی وجود خود دقت نظر کند.

آینده نگری حضرت زهرا(س) در مزار پنهان و مظلومیت امام زمانشان
وی با بیان اینکه الگوی این رشد دهی امام زمان(ع) و ولی معصوم زمان هر انسان است، خاطرنشان کرد: براساس روایات در دوران ظهور عقل هر انسانی چه زن و چه مرد کامل می شود. کینه از دل ها می رود و وقتی مغز به بلوغ رسید، به اوج شکوفایی معرفتی نیز می رسد. قلب هم که کانون باورهاست، صاف و سالم شده و از جهت اخلاق نیک در اوج و از جهت اخلاق رذیله دور می شود.
پژوهشگر مهدوی ادامه داد: وقتی قلب اخلاص داشته باشد، عقل در اوج شکوفایی باشد و دانش برتر مشخص شود. اخلاق نیز نیکو می شود و این مساله در دوران ظهور برای زن و مرد به طور مساوی رخ می دهد.
این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه زن در مقام نقش آفرینی رفتارهای مردانه نمی پذیرد، اظهارداشت: زنان در عصر ظهور به راحتی و امنیت سفر می کنند و فعالیت دارند ولی به این معنی نیست که در هر جا و به هر قیمتی بروند .اما توانایی، اخلاص، اخلاق و بلوغ فکری را دارند.
وی با بیان اینکه تمام شاخصه های زنان عصر ظهور نیز در حضرت زهرا(س) وجود داشت، تصریح کرد: حضرت علم فراوان و عقل کامل را دارا بودند و در 18 سال زندگی خود در کنار دو ولی معصوم و دو انسان کامل بودند. پیامبر(ص) که سر منشا و امام علی(ع) نیز هم کفو و همانند ایشان بودند. بنابراین حضرت در کنار آنها به رشد جامع خود رسیدند.
پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) مقام نقش آفرینی را براساس هویت و کارکردهای زنانگی خود تعریف کردند، گفت: تا زمانی که پیامبر(ص) زنده بودند، ایشان برای بانوان مدینه و مسلمان در بحث طراحی نظام خانه، تربیت فرزند، دانش بنیان بودن نظام خانه الگو بودند و حضورشان در جامعه به اندازه ای بود که در جنگ احد یا سفرهای زیارتی شرکت می کردند، این حضور مبنای زندگی را تحت الشعاع قرار نمی داد.
این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه زمانی که وضعیت بحرانی می شود، حضرت آمادگی هایی که اکتساب کرده بود، مانند دانش، مدیریت، جامعه و سیاست را به کار گرفتند، افزود: مدیریت به این معنا که کجا و چه زمانی در جبهه حق برای ولی زمان به پا خیزند. اینکه باطل چه موقعیتی دارد و به شناسایی نقش های باطل می پردازند.
وی گفت: حضرت زهرا(س)در موقعیت بحرانی براساس بصیرت سیاسی اقدام کردند و بر محور نشاط اجتماعی مردم چه مومن و چه کافر حرکت کردند و اقدام اجتماعی خود را آغاز کردند. زمانی که خلافت غصب شد و جبهه حق نیرو نداشت یا نیروها زمینه اقدام نداشتند، براساس داشته های بینشی و ایمانی خود با عقل کامل با دشمن مواجه شدند.
پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه با استدلال و منطق با دشمن مواجه شدند، خاطرنشان کرد: حضرت براساس بحران جامعه و داشته های خود اقدام های خود را تعریف می کردند و جایی که دانش نیاز بود، با سلاح دانش حرکت می کردند، در جریان دیدار با خلیفه اول و دوم حضرت می گویند از شما راضی نیستم و راضی نخواهم شد تا برپایی دادگاه عدل الهی. ایشان بسیار کوتاه، کوبنده و قاطع صحبت می کنند.
این پژوهشگر مهدوی ادامه داد: در مسجد و قرائت خطبه فدکیه که یکی از مفصل ترین خطبه هاست، کوبنده و ماندگار حرف می زنند چون هم رئوس غاصبین در جلسه هستند و هم کل جامعه حضور دارند. بنابراین مخاطب بخشی از خطبه رئوس غاصبین هستند، مخاطب بخشی صحابه عام و بخشی تاریخ، چون پیام تاریخی می دهد و بسیار خطبه عالمانه ای است. لذا این خطبه دانش محور است و سطوح مختلف مخاطب را در بر می گیرد.
وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در مرحله درگیری، زمانی که می بینند جبهه حق نیرو ندارد، خود را در خط اول قرار می دهد، تصریح کرد: حضرت زهرا(س) در خاکریز اول مقاومت تمام ارزش های اخلاقی و ایمانی را رعایت می کنند، نه اینکه امروزه زنان مبارز کوبانی یا زنان عرب که نه حجاب دارند و نه ارزش اخلاقی و معرفتی و چون فقط سلاح در دست دارند، مبارزه می کنند.
پژوهشگر مهدوی ادامه داد: حضرت در پشت در به خاطر حجاب و نقش های زنانگی بیشترین صدمات را دیدند و به گونه ای عمل کردند که از خود، دین و ولی زمان دفاع کردند. لذا صدمات بسیاری دیدند. ولی برخی از زنان وقتی متحمل نخستین صدمه شوند، روحیه استقامت خود را از دست می دهند ولی ایشان در اثر ضربه تا جایی که ولی زمان به او نیاز دارد، تحمل می کنند تا جایی که وسط مسجد می آیند و آماده نفرین شوند. بعد از پیغام سلمان از حضرت علی(ع) برمی گردند و مقاومت را ادامه می دهند.
این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه بعد از تمام این ماجراها حضرت زهرا(س) وارد مبارزه سیاسی خود می شوند، افزود: زمانی که ولی معصوم غریب است، با گریه های خود مبارزه با جریان ممتد علیه باطل را ادامه می دهند. ایشان با سلاح گریه شروع می کنند و یک روز در خانه، یک روز در قبرستان بقیع و روز دیگر در احد از فرصت های مکانی استفاده می نمایند.
وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در آستانه شهادت نیز آینده نگری را در دستور کار خود قرار می دهند، گفت: حضرت می دانند که بعد از شهادت مظلومانه امام علی(ع) به خاطر تبلیغات باطل به حاشیه خواهد رفت. بنابراین پنهان بودن مزار خود را طراحی می کنند تا در آینده نیز جامعه با این پرسش روبه رو شود و هیچ گاه مظلومیت امام زمانش و جریان های باطل به فراموشی سپرده نشود.
پژوهشگر مهدوی گفت: حضت زهرا(س) شخصیت جامعی هستند که الگوی زنان آخرالزمان از جهت شکوفایی و الگوی زنان منتظر از جهت رشد جامع می باشند. بنابراین زنان منتظر باید با الگوگیری از این شخصیت بزرگ نسبت به ولی زمان خود با اقداماتی چون دانشی، معرفتی، مدیریتی، سیاسی و جامعه شناسی و ولی یاوری در دین حق اثرگذار باشند.
منبع سایت shabestan

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه