سلام بر تو اى دختر رسول خدا سلام بر تو اى دختر پیغمبر خدا... سلام بر تو اى دختر حبیب خدا سلام بر تو اى دختر دوست خاص خدا... سلام بر تو اى دختر بنده خالص خدا سلام بر تو اى دختر امین خدا سلام بر تو اى دختر بهترین خلق خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین پیغمبران و رسولان و فرشتگان خدا ... سلام بر تو اى دختر بهترین خلق سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین... سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا... سلام بر تو اى مادر حسن و حسین دو سید جوانان اهل بهشت... سلام بر تو اى صدیقه طاهره که به راه دین شهید گردیدى... سلام بر تو اى آنکه خدا از تو خوشنود و تو از خدا خوشنودى... سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏و پاکیزه صفات سلام بر تو اى انسیه حوراء... سلام بر تو اى ذات متقى پاک گوهر سلام بر تو اى آنکه به الهام خدا دانا بودى... سلام بر تو اى مظلوم (و داراى عصمت) که حق تو را غصب کردند... سلام بر تو اى ستم کشیده و مقهور دشمنان دین... سلام بر تو اى فاطمه دختر رسول خدا و رحمت و برکات حق بر تو باد.
بیت الزهراء عليها السلام
بسم الله الرحمن الرحیم

مرکز آموزش علوم قرآنی بیت الزهراء سلام الله علیها در سال ۱۳۷۷ با هدف نشر معارف قرآنی و آموزه های اهل البیت علیهم السلام, ویژه بانوان تاسیس شد و شرکت در کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت) رایگان می باشد.

آدرس: شهرک غرب (قدس), بلوار شهید دادمان, پلاک ۸۱
تلفن: ۸۸۰۷۷۶۹۳

برنامه کلاسها
کلیه کلاسها (بجز طرح بشارت, کلاس تخصصی طرح بشارت و صرف عربی) رایگان می باشد.

کلیه کلاسها ویژه بانوان می باشد.

صبح ها ۰۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰

شنبه: طرح بشارت (زبان آموزی و آشنایی با مفاهیم قرآن کریم به روش ساده).

یکشنبه: آموزش روخوانی, روان خوانی و تجوید قرآن کریم.

سه شنبه: صرف مقدماتی ــ کلاس تخصصی طرح بشارت

چهارشنبه: نهج البلاغه -  تفسیر قرآن کریم

بایگانی موضوعی
صدا (24)
عکس (137)
قرآن (192)
مترجم سایت
دیدگاه مهمانان سایت

پژوهشگر مهدوی با اشاره به دعای ۴۷ صحیفه سجادیه گفت: اگر بتوانیم این فراز را کنایه از پدید آمدن یاران ویژه امام عصر(ع) قرار دهیم. از خداوند می خواهیم که یاران امام در این دوره دور هم جمع شوند.

دعای امام سجاد(ع) برای تجمع یاران امام عصر(عج)پژوهشگر مهدوی ، با اشاره به فراز 61 دعای 47 صحیفه سجادیه گفت: در این فراز می خوانیم " اللَّهُمَّ فَأَوْزِعْ لِوَلِيِّكَ شُكْرَ مَا أَنْعَمْتَ بِهِ عَلَيْهِ، وَ أَوْزِعْنَا مِثْلَهُ فِيهِ، وَ آتِهِ مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانا نَصِيرا، وَ افْتَحْ لَهُ فَتْحا يَسِيرا، وَ أَعِنْهُ بِرُكْنِكَ الْأَعَزِّ، وَ اشْدُدْ أَزْرَهُ، وَ قَوِّ عَضُدَهُ، وَ رَاعِهِ بِعَيْنِكَ، وَ احْمِهِ بِحِفْظِكَ وَ انْصُرْهُ بِمَلائِكَتِكَ، وَ امْدُدْهُ بِجُنْدِكَ الْأَغْلَبِ.
پس ولى خود را الهام كن تا شكر اين نعمت بگزارد، و ما را نيز الهام كن كه نعمت وجود او را سپاس گوييم و او را به فيروزى از جانب خود نصرت كن، و كار او را به آسانى بگشاى و به پشتيبانى محكم خود او را مدد فرماى و پشت او را قوى كن و بازوى او را نيرومند گردان، و او را به ديده رعايت خود نگران باش و در كنف حمايت خود نگهدار، و به فرشتگانش يارى كن و به سپاه نيرومند خويش مدد ده.
وی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در این فراز در ادامه دعاهای خود برای تبیین رابطه میان مردم و حجت خدا این طور می فرماید: خدایا سپاس گزاردن نعمت هایی که به ولیت عنایت کردی به او الهام فرما و ما را نیز به سپاس گزاری نعمت وجود ولی الهام کن.
وی با اشاره به ویژگی های امام عصر(عج) در این فراز، اظهارداشت: در واقع امام سجاد(ع) با بیان بخش نخست از این فراز می خواهند این نکته را به همه گوشزد کنند که امام با تمامی ویژگی هایی که در فراز قبل دارند که علم است، پرچم هدایت، رستگاری و ریسمان متصل خدا است و سبب رسیدن به خشنودی خداست، باز امام خود را بی نیاز از درگاه الهی نمی دانند و شکرگزاری و طلب توفیق برای شکر گذاری به ساحت قدس الهی را اینگونه نشان می دهند.
این پژوهشگر مهدوی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در ادامه فراز دغدغه مندی های خود را نسبت به انقلاب جهانی بیان می کنند، تصریح کرد: امام با این دعا کردن این دغدغه مندی را به نسل های آینده که می خواهند رابطه خود را با امام تنظیم کنند، منتقل می نمایند.
وی ادامه داد: امام سجاد(ع) در این فراز از خدا برای امام این گونه می خواهند که خدایا از جانب خودت یک پیروزی ویژه به امام عنایت کن، وقتی می گوییم خدایا به امام از جانب خودت قدرت و سلطنت یاری کننده عنایت کن. در واقع می گوییم خدایا امام زمان(عج) را بر همه دشمنانش چیره کن، درحالی که لازمه چنین سیطره الهی چیرگی همه جانبه بر تمام امور است. به طوری که هیچ زاویه ای بر هیچ مساله بر امام پوشیده نباشد و همه چیز تحت نظر امام باشد و با اختیار امام به گردش در بیاید.
وی با بیان اینکه خیلی از افراد مدیریت بخشی را دارند ولی دشمنان می توانند در آن خلل ایجاد کنند، افزود: ما با این درخواست برای امام زمان(عج) می خواهیم در دوره امام زمان(عج) نفوذ و سیطره امام بر همه امور در تمامی زوایای هستی، یک نفوذ کامل باشد، خداوند متعال در آیه 80 سوره اسرا به پیامبر(ص) دستور می دهد، چند چیز را بخواهد. یکی از آنها سیطره الهی بر امور است که می فرماید: خدایا برای من از جانب خود یک سیطره یاری شده قرار ده.
این پژوهشگر مهدوی گفت: امام سجاد(ع) در ادامه می فرماید: خدایا برای امام عصر(عج) یک پیروزی آسانی قرار ده، فتح به معنای گشوده شدن و "یسر" به معنای آسانی، در حالی که امام در مسیر برپایی حکومت عدل جهانی باید از سد ستمگران عبور کند. بنابراین منتظران از خدا درخواست می کنند که سختی مبارزه برای حضرت در سایه یاری خدا به آسانی تبدیل شود.
وی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در ادامه این فراز می فرماید؛ خدایا امام زمان(عج) را با تکیه گاه عزت مندانه خودت یاری کن، اظهارداشت: واژه عزت نکات ویژه ای دارد، عزت در اصل حالتی است که انسان را مقاوم و شکست ناپذیر می کند، وقتی از خدا می خواهیم که امام را با پشتوانه محکم و عزت مند خود یاری کند، در واقع چون عزت در اصل به خدا می رسد، در سوره نسا آیه 139 خدا می فرماید: تمام عزت برای خداست، از این رو همه مخلوقات به سبب محدودیت قابل شکست هستند. مگر کسانی که عزت الهی داشته باشند. در چینن صورتی است که این مخلوقات چون عزتشان نشات گرفته از خداست، اینها هم شکست ناپذیر می شوند.
وی با بیان اینکه خدا در آیه 8 سوره منافقون می فرماید: عزت در مرحله نخست برای خداست و در مرحله بعدی رسول و مومنان شکست ناپذیر هستند، تصریح کرد: در واقع وقتی می خواهیم خدای متعال، امام را با پشتوانه عزت خودش یاری کند، می خواهیم امام ویژگی شکست ناپذیری را از خدا دریافت کند.
این پژوهشگر مهدوی خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در ادامه می فرماید: خدایا پشت امام را محکم کن و بازوان حضرت را قوی کن، یک زمانی است که در مرحله ابتدایی خدا به اولیای خود نصرت را ارزانی می دارد ولی در مواردی که اراده الهی بر این تعلق گرفته که این جهان، جهان اسباب باشد. خدا اراده اش بر این تعلق گرفته که امور فقط از مسیر سبب هایی که خداوند قرار داده، محقق شوند.
وی با بیان اینکه در این فراز وقتی از خدا می خواهیم که پشت امام را محکم کن. باید ببینیم چگونه محقق می شود، گفت: در آیه 31 سوره طه آمده که وقتی حضرت موسی به رسالت مبعوث می شود. از خداوند می خواهد. خدایا کمر من را با برادرم هارون محکم کن، در این فراز وقتی از خداوند می خواهیم که پشتیبانی برای امام قرار دهد، کنایه از این است که امام به وسیله وزرایی نیرومند، ناب و خالص از پشتیبانی ویژه ای برخورد باشد.
وی ادامه داد: وقتی در ادامه فراز می گوییم؛ خدایا بازوان حضرت را محکم کن. این هم اشاره به این نکته است که کسی که می خواهد امام را یاری کند و به عنوان بازوی محکم امام قرار بگیرد، باید ویژگی هایی داشته باشد که اولیای خدا این را گوشزد کردند و وارد شده که اولیاء، ستمگران و گمراهان را به عنوان بازو برای خود انتخاب نمی کنند، اگر بتوانیم این فراز را کنایه از پدید آمدن یاران ویژه امام عصر(عج) قرار دهیم، در واقع از خدا می خواهیم که یاران امام در این دوره فراهم شوند و برای حضرت ایفای نقش داشته باشند.
منبع سایت mashreghnews

مطالب مرتبط
دیدگاه


فقط یک بار بر روی دکمه ارسال کلیک کنید و منتظر بمانید.
دیدگاههای ارسالی پس از بازبینی منتشر می شوند.
چنانچه پس از ارسال دیدگاه با خطای 403 مواجه شدید, علت آن سیستم امنیتی سایت می باشد. برای رفع این خطا از طریق ایمیل با ما در تماس باشید.


بازگشت به بالا بازگشت به بالا
سخنی از نهج البلاغه
با هر بار بازدید شما از این صفحه، قطعه ای از سخنان حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه پخش میگردد.
یا مهدی چشم براهت هستیم...
البیعت لله
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
برای سلامتی و تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج) سوره حمد و صلواتی هدیه بفرمایید.
پخش زنده
جاودانگان تاریخ
سلام بر شهیدان. سلام بر عزیزانی که باارزشترین سرمایه خود را که جانشان بود, در راه دفاع از ایران اسلامی تقدیم کردند. سلام بر راست قامتانی که جاودانه تاریخ شدند.

جاودانگان تاریخ
۱۵ مطلب آخر
آشپزی و تغذیه